Fakty i Fanaberie

Pies zamiast diety

Posted on kwi 18, 2013 in Badania, Przydatne informacje | 0 comments

Pies zamiast diety

Masz dosyć bycia na diecie? Diety są nudne i pracochłonne? Nie dają oczekiwanych efektów? Być może najlepszy sposób na parę zbędnych kilogramów i ładną sylwetkę właśnie leży u twoich stóp, albo poszczekuje za kanapą!

Spaceruj z psem 20  minut dziennie, przez 5 dni w tygodniu a zobaczysz jakie to może przynieść efekty! Badania naukowców z Univeristy of  Missouri – Columbia pokazują, że można w ten sposób stracić średnio nawet 6 kilogramów. I to w jaki przyjemny sposób!

W badaniach wzięły udział osoby, które generalnie stroniły od jakichkolwiek sportów czy w ogóle aktywności fizycznej. Zaczynali od 10 minutowych spacerów 3 razy w tygodniu, stopniowo przedłużając czas do 20 minut i częstotliwość do 5 razy w tygodniu. Po 50 tygodniach schudli średnio o 6 kilogramów. Poza tym dla wielu osób stało się to pretekstem do wprowadzenia zdrowszego trybu życia – np.: zaczęli częściej chodzić a mniej jeździć samochodem.

73427_org

flickr.com

Posiadanie psa zmusza do konsekwencji i regularności, bo mając psa nie można przecież sobie odpuścić spacerów w ogóle. Rebecca Johnson – prowadząca badania- powiedziała:

Wiele osób powiedziało, że nie chodziło z psami dlatego, że jest to dobre dla ich zdrowia, ale polubili spacery, bo wiedzieli, że jest to dobre dla zwierząt

W czasie badań uczestnicy leniwie przechadzali się z psami (było wspomniane, że większość z nich nie była wcześniej aktywna fizycznie), mimo to chudli. Jednak najważniejszym efektem eksperymentu była zmiana stylu życia. Te kilka kroków dziennie oprócz spacerów z psem sprawiło, że u badanych utrzymywała się tendencja do zrzucania wagi.

Kilka osób zdecydowało się nabyć psa, część  w ramach wolontariatu wychodzi na spacery z psami ze schroniska.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>