Fakty i Fanaberie

5 powodów, dla których należy dziś przytulić psa/kota

Posted on cze 24, 2013 in Kampanie i wydarzenia

Generalnie uważam, że każdy powód jest dobry. Przeciwnicy różnorakich świąt, od Walentynek poprzez Dzień Kobiet po Dzień Ojca słusznie zaważają, że uczucia należy okazywać każdego dnia, a nie od święta. Ja do przeciwników nie należę. i choć zgadzam się z ich argumentem, uważam że święta przypominają zapominalskim i zapracowanym o tym co ważne. A dziś jest powód do świętowania – powód numer 1:

  1. Dzień Przytulania

Obchodzony 24 czerwca, choć na przykład wikipedia podaje, że jakoś w styczniu. Nie zaszkodzi obchodzić dwa razy w roku.

Dalej

Moda dla sfinksów

Posted on kwi 20, 2013 in Modny kot

Można je kochać albo nienawidzić. Niektórzy się ich nawet boją. Jedno jest pewne – nie można być obojętnym wobec ich oryginalnej urody. Pozbawione sierści koty z natury potrzebują ubrań, z czego ich właściciele skwapliwie korzystając szukając najlepszych marek na rynku.

Dalej

Guccioli – stylowe przywieszki dla psów

Posted on kwi 19, 2013 in Gadżety i Styl

Oto trendy gadżet: Guccioli. Jak wskazuje nazwa i emblematy – pochodzą z domu mody Gucci. Można je przywiesić do obroży psa, mogą służyć jako breloczek do kluczy albo ozdoba do torebki. Reprezentują różne rasy, mają też swoje imiona, np. chihuahua to Brando, a buldożek francuski to Leroy.

Kosztują 185 dolarów i można je kupić on-line. Idealnie pasują do innych psich akcesoriów – obroży, smyczy, toreb dla psów.

Dalej

Pies zamiast faceta

Posted on kwi 19, 2013 in Gadżety i Styl

Ze strony projektantki i designerki Alice Wang: – „Kiedy nie ma czasu na właściwy posiłek, witaminy można kupić w suplementach diety. A co kiedy nie ma czasu na związek?”. Czyżby pies?

Oto pytanie: czy można kupić substytut związku? Alice Wang to projektantka, która próbuje dać odpowiedź na potrzeby samotnych kobiet, w taki sposób jaki najlepiej zna – projektując dla nich gadżety, które mają zaspokoić ich potrzebę bliskości.

Dalej

Psy vs Spryskiwacze

Posted on kwi 19, 2013 in Zdjęcia

Gorące, upalne dni. Nam się nic nie chce, a pies domaga się spaceru i zabawy? Wystarczy włączyć ogrodowy spryskiwacz i załatwione. Pies z pewnością wybawi się za wszystkie czasy. Do tego, nie dość że sam się wykąpie, to jeszcze można porobić fajne zdjęcia!

Dalej

Mam kota i zapraszam znajomych – jak to ogarnąć?

Posted on kwi 19, 2013 in Przydatne informacje

Posiadanie kota to generalnie super sprawa. Ale czasem zdarzają się momenty, kiedy kot może być problemem. Jedną z takich sytuacji bywa zapraszanie do siebie znajomych. Większość kotów znosi to przyzwoicie, szczególnie jeśli są towarzyskie. Niektóre niestety robią różne numery – od w sumie niewinnego chowania się po kątach (co nas martwi, bo nie chcemy, żeby kot się bał), po sikanie gościom do butów albo niespodziewane gryzienie i drapanie. Jak to ogarnąć, żeby nikomu nie stała się krzywda?

Dalej

7 mniej znanych psich faktów

Posted on kwi 19, 2013 in Badania

Psy towarzyszą ludziom od około 15 000 lat, więc mogłoby się wydawać, że znamy się już naprawdę dobrze. Naukowcy ciągle jednak pogłębiają wiedzę o czworonogach. Oto 7 mniej znanych faktów na temat psów:

Dalej

Nie musisz mieć psa

Posted on kwi 19, 2013 in Moim okiem

Czy każdy musi mieć psa? Nie. Wręcz przeciwnie, niewiele osób tak naprawdę powinno mieć jakiegokolwiek zwierzaka. Niestety w naszym kraju na dzieci i zwierzaki nie trzeba mieć pozwolenia i może je mieć każdy, kto tylko sobie tego zażyczy. Wiadomo jak to się momentami kończy.

Zaniedbywanie psa to to samo, co znęcanie się nad nim!

Dalej