Fakty i Fanaberie

Łagodne olbrzymy

Posted on kwi 19, 2013 in Zdjęcia | 0 comments

Łagodne olbrzymy

Duża część olbrzymów ma naprawdę przyjacielskie, wręcz ‘ciapowate’ usposobienie, chociaż ich ogromne rozmiary sugerują, że powinny to być rasy niebezpieczne. Po części jest to słuszne założenie, bo wiadomo, że olbrzym, nawet zupełnie niechcący, jest w stanie wyrządzić krzywdę, na przykład, kiedy radośnie się wita i skacze na ludzi.

Do ras olbrzymich zaliczane są psy, które mają powyżej 65 cm wysokości w kłębie lub ważą ponad 45 kg.

 

Dog niemiecki

Przechodząc obok wielkiego doga wiele osób może odczuć lekki dreszczyk, gdy tymczasem psy te są bardzo przyjacielskie, oddane i wierne. Doskonale dogadują się z dziećmi, nie są nerwowe. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że nie zostają na długo same (bo źle reagują na odosobnienie), a właściciel nie stosuje surowych metod wychowawczych. Dog niemiecki o imieniu Giant George jest aktualnie najwyższym psem na świecie.

75236_org

iStockphoto/Thinkstock

 

Wilczarz irlandzki

Obok doga, wilczarz to jeden z najwyższych psów na świecie. Duży i majestatyczny. Uwielbia zabawy, nie wchodzi w konflikty ani z ludźmi, ani z innymi zwierzętami. Jako pies mało agresywny, mimo swoich rozmiarów, w ogóle nie znajduje zastosowania jako pies stróżujący, ale często traktowany jest właśnie jako przyjaciel rodziny. W psich sportach – świetny towarzysz.

73450_org

flickr.com

 

Mastiff angielski

Wygląd ma imponujący i wzbudzający respekt. Na szczęście mocna budowa idzie w parze ze zrównoważonym charakterem. Mastiff łatwo się przywiązuje, jest opiekuńczy i dość tolerancyjny wobec innych psów.

75234_org

iStockphoto/Thinkstock

 

Bernardyn

Jest łagodny i dobroduszny. Z racji udziału w akcjach ratowniczych kojarzy się z bezpieczeństwem i oddaniem. Jako puszysta maskotka, Bernardyn  potrafi bez irytacji pozować godzinami do zdjęć. Świetnie dogaduje się z dziećmi.

 

73445_org

flickr.com

Nowofunland

Misiowaty i bezkonfliktowy. Łagodny i tolerancyjny wobec dzieci nowofunland wyhodowany został jako pies ratujący tonących. Doskonale więc zdaje sobie sprawę z własnej siły i umiejętnie z niej korzysta.

73449_org

flickr.com

 

Berneńczyk

Cierpliwy i towarzyski berneńczyk obdarza człowieka zaufaniem i lojalnością. Podobnie jak nowofundlandy, berneńczyki są najszczęśliwsze jeśli mają jakieś zadanie do wykonania. Świetnie czują się w ruchu, uwielbiają szkolenia.

73448_org

flickr.com

 

Dog de Bordeaux

Uczuciowy, wierny i opiekuńczy. Miewa dominujący charakter i lubi stróżować, ale ma wysoki próg pobudliwości i zrównoważony charakter. Oznacza to, że nie tak łatwo wyprowadzić go z równowagi.

73446_org

flickr.com

 

Rottweiler

Zalicza się raczej do psów dużych, a nie olbrzymich, ale czasem także osiąga imponujące rozmiary. Mimo złej sławy (niegdyś modny był w pewnych kręgach jako pies agresywny). W rzeczywistości rottweiler jest uosobienie łagodności. Uwielbia towarzystwo człowieka, przy czym, ze względu na charakter psa stróżującego, nie zawsze dobrze reaguje na obcych. W takim wypadku szkolenie i uwaga właściciela powinny jednak wystarczyć.

75233_org

iStockphoto/Thinkstock

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>