Fakty i Fanaberie

5 najdziwniejszych ras psów

Posted on kwi 19, 2013 in Ciekawostki i aktualności | 0 comments

5 najdziwniejszych ras psów

M[]arzysz o psie, na którego wszyscy zwrócą uwagę? Oto lista najdziwniejszych ras psów, obok których nie sposób przejść obojętnie!

 

Puli

Pies- mop. Już od 9 miesiąca życia jego sierść zaczyna tworzyć charakterystyczne sznurki, które maja tendencje do filcowania i potrzebują profesjonalnej pielęgnacji. Mimo swego ciężkiego wyglądu, są to psy bardzo zwinne i żwawe. Ta pochodząca z Węgier rasa jest w Polsce na razie mało popularna.

73344_org

flickr.com

 

Mastif neapolitański

Imponujący pies, który przyciąga wzrok głównie ogromną ilością skóry na głowie i szyi. Fałdy muszą być odpowiednio pielęgnowane, gdyż tworzą wilgotne środowisko, co sprzyja zakażeniom skóry. Historia rasy sięga 6000 lat przed naszą erą. Warto wspomnieć, że właścicielami mastifów byli Juliusz Cezar i Aleksander Wielki.

73425_org

flickr.com

 

 

Xoloitzcuintli

Nazwa jeszcze dziwniejsza niż sam pies (który jest dziwny bo jest bezwłosy)! Teoretycznie wymawia się to mniej więcej jak: szo-lo-its-kłint-li, ale na szczęście jest on też zwany meksykańskim nagim. Czczony przez Azteków, którzy wierzyli, że przeprowadza duchy ich władców ‘na drugą stronę’.

73421_org

flickr.com

 

Grzywacz chiński

W Polsce już całkiem popularny. Co ciekawe w jednym miocie rodzą się zarówno szczenięta bezwłose (hairless),  jak i owłosione (powder puff). Skóra grzywacza jest miła i ciepła (można ich używać do grzania rąk), opala się jak skora człowieka, więc latem wymaga smarowania kremami z filtrem.

73424_org

flickr.com

 

Pinczer małpi

Swoją nazwę zawdzięcza nastroszonej i krzaczastej sierści na głowie i szyi. Rdzenny europejczyk – pochodzi z Niemiec. Należy do grupy psów ozdobnych (?!) i do towarzystwa.

73339_org

flickr.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>