Fakty i Fanaberie

Kot przynosi myszy do domu? Jest na to… kamera!

Posted on kwi 18, 2013 in Przydatne informacje | 0 comments

Kot przynosi myszy do domu? Jest na to… kamera!

Kot to urodzony myśliwy. Nawet w kanapowych leniuszkach potrafi odezwać się instynkt mordercy. Niestety koty często chcą się dzielić z właścicielami świeżo upolowaną zdobyczą, często jeszcze żywą.

Ktoś kto zna ten problem wymyślił rozwiązanie: drzwi dla kota z funkcją rozpoznawania twarzy. Zasada działania jest dość prosta. Do komputera wgrywamy kilka zdjęc twarzy naszego kota, ze szczególnym uwzględnieniem profilu. Kiedy kot włoży głowe w otwór kamera zarejestruje jego wygląd i porówna z danymi. Jeśli coś będzie dyndało w kocim pysku - komputer nie wpuści zwierzaka do środka.
Dodatkowa zaleta: nie wpuści też innych gatunków zwierząt na przykład psa.

73600_org

quantumpicture.com

73601_org

trendhunterstatic.com

Na pierwszej serii zdjęć widać profil kota, który rejestruje kamera, kiedy kot włoży głowę w specjalne drzwiczki. Bez problemu zostanie wpuszczony do domu.
Natomiast na drugiej serii widać, że kot ewidentnie próbuje przemycić do domu upolowaną ofiarę. Na zdjęciu 23 i 25 profil w ogóle nie pasuje do kota – to opos, a na ostatnim - ptak. W takich przypadkach drzwi pozostaną zamknięte.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>